Iron Dogs - zaslepení přívodu EGR ventilu

 

Zaslepení přívodu k EGR ventilu u YUKI 250 V3.

 

EGR ventil, to je mnohokráte diskutované téma a či vadí nebo nevadí jeho zaslepení nechávám na těch, kteří o tom diskutovat chtějí.Já se přikláním k názoru že zaslepením EGR ventilu nic nezkazíte.Poměrně dost lidí ho zaslepen má a žádné komplikace nemají……
Trochu teorie

Vše je podřízeno přísným emisním podmínkám. Ze sacího potrubí je podtlakovým vedením řízen ventil recirkulace spalin (ventil EGR).Ventil EGR je umístěn před vstupem výfukových zplodin do samotného výfuku..Jeho úkolem je přivést část výfukových plynů zpět do spalovacích komor motoru,zmírnit tak teplotu spalování, a tím zredukovat podíl škodlivin ve výfukovém plynu. V praxi to znamená něco jako že ventil vám pouští zpět na sání už jednou spálenou směs což nejen značně zanáší sání ale ještě vám motor nasává teplou směs výfukových plynů a vzduchu což také není zrovna dobře. Pomoc však je velice jednoduchá vyřadit ventil.   

Zaslepení mi doporučil můj kamarád, „dvorní“ mechanik, motorkář a taky prodejce motocyklů (majitel obchodu Motosport Třebíč) pan Ladislav Milostný.

Nejdřív se sundá samotný ventil a pak se podle těsnění vyrobí z plechu plná podložka pouze s dvěma dírkami na šrouby. Podložka musí odolávat teplu, kterému bude vystavena.

Pak se ventil se záslepkou a těsněním přišroubuje zpět na své místo. Doporučuji pak doladit volnoběžné otáčky. Očekávám zlepšení výkonu motoru a hlavně prodloužení jeho celkové životnosti a spolehlivosti.

Celý postup je jasný s fotek

 

.

 Mnoho šťastných kilometrů bez nehody a poruchy Vám všem přeje Verdo.